Tok:
- Mnogo knjiga se u razredu raspoređuje tako da svaki U (ili grupe od 2–3 U) pred sobom ima tri do četiri knjige. Podrazumeva se da se pri tom vodi računa o uzrastu U, kao i da se početnicima mora pomoći. Svi dobijaju pet minuta da se upoznaju s knjigama. Oni pažljivo gledaju naslovnu stranu, unutrašnju stranu korica i prelistavaju knjige. Možda u knjigama ima ilustracija, možda je tu sadržaj, ili su knjige podeljene na poglavlja, sadrže portret autora itd. Cilj je da se U u ovoj fazi upoznaju sa osnovnim osobenostima knjiga koje će zatim koristiti u igri.
- Sada N uzima prvu knjigu i opisuje je na osnovu osobenosti. N može reći, npr.: „Ovo je knjiga fotografija, u boji je, tema je priroda u našoj domovini“. Zatim se, kao u tradicionalnoj igri domina, traži odgovarajuća „pločica“ koja se dodaje prvoj knjizi – knjiga sa jednom ili više osobina koje odlikuju i prvu knjigu. Ko odluči da doda neku knjigu, objašnjava zašto to namerava da uradi. Izbor mora biti obrazložen nekom identičnom osobinom; grupa odlučuje da li je kriterijum zadovoljavajući. Dozvoljene su jednostavne osobenosti (npr. i ova knjiga je plava, i ovu knjigu je napisala žena, naslov počinje istom rečju), ali i komplikovanija obrazloženja koja se možda tiču i sadržaja (npr.: i ova knjiga je krimi-roman, i ovde su glavni likovi brat i sestra, i ovde se radnja odvija u Turskoj).
- Igra se završava ili kada su sve knjige integrisane u domino, ili nakon 10–15 minuta. Na kraju je moguće porazgovarati o pitanju: „Koju od knjiga koje smo koristili za domino želiš da pročitaš?“