1. Molimo vas da razmislite kako biste sami organizovali traženje materijala i koje biste izvore koristili. Razmenite izvore i strategije sa kolegama.

  1. Pogledajte sami, ili u manjoj grupi, odeljke 4a–4d. Kakva su vaša iskustva sa pojedinim izvorima? Koje ste mogli bolje da iskoristite? Smislite 2–3 konkretne ideje za naredne mesece. Najmanje jedna ideja treba da bude u vezi sa tačkom 4d.

  1. Kako arhivirate, odnosno, čuvate svoj nastavni materijal? Pročitajte još jednom odeljak 2 i porazgovarajte s kolegama o tehnikama arhiviranja i mogućnostima njegovog poboljšanja!

  1. Uključivanje učenika u prikupljanje ili pripremanje nastavnih materijala I: jeste li već uključivali učenike u prikupljanje ili pripremanje nastavnih materijala? Kako ste to radili? Razmenite mišljenja i iskustva sa kolegama.

  1. Uključivanje učenika u prikupljanje ili pripremanje nastavnih materijala II: Pročitajte još jednom odeljke 1 i 5 i pogledajte primere u praktičnom delu 10 B4. Razmislite ili porazgovarajte o tri konkretne mogućnosti uključivanja učenika različitih uzrasta i nivoa znanja u prikupljanje ili pripremanje nastavnih materijala u naredna 3–4 meseca!

  1. Pogledajte više linkova u praktičnom delu, pogl. 10 B1. Šta vam nude ti linkovi? Znate li i koristite li i neke druge linkove, bilo iz zemlje porekla ili iz imigracione zemlje?

  1. Korišćenje elektronskih medija od strane učenika (upor. pogl. 6): Razmislite i razgovarajte o tome šta ste u tom pogledu već radili i gde vidite eventualne probleme. Diskutujte o realističnim rešenjima za te probleme.

  1. Korišćenje elektronskih medija od strane učenika II: Pročitajte još jednom odeljke 6a–f. Pogledajte neke od navedenih internet-stranica ili programa. Razmislite koje biste ideje, navedene u odeljcima 6a–f, mogli sprovesti u nastavi u naredna 3–4 meseca.

 


Sadržaj